Další závody


 

362. Malá cena Monaka

zrušena !!!

 

Vzhledem k pokračujícímu nouzovému stavu a s ním spojených protikoronavirových opatření se tato Malá cena konat NEBUDE !!!

 

Poslední letošní plánovaná 363.Malá cena Monaka se poběží, pokud to ovšem situace ke konci roku dovolí, v neděli 20. prosince se startem v  10,30 hodin dopoledne.  

 

Pořadatelé z KRBu Chrudim přistoupili od července k zásadní změně týkající se místa startu a cíle Malých cen i Velké ceny Monaka. Od července už nejsou na silnici pod Monakem, ale start je hned vedle restaurace a běží se směrem nahoru k lesní tělocvičně. Zde se nabíhá na lesní cestu (zelená turistická značka) a zhruba po 600 metrech od startu se nová trať napojuje na původní. Po ní se běží (na obou okruzích) až za Švýcárnu. V místě, kde se z asfaltu až dosud pokračovalo rovně přes cíp lesa na závěrečný silniční úsek, odbočí běžci doprava na lesní cestu, kde je čeká poslední zhruba 300 m dlouhé stoupání, a pak už jen zbývajících 200 m po rovině do nového cíle u lesní tělocvičny, kudy se probíhalo krátce po startu - plánek změn.

Současně s tím byla  provedena ještě jedna drobná úprava před sedmým kilometrem – viz obrázek. Zhruba 150 m se přitom poběží v opačném směru, než v kterém probíhali závodníci mezi 3. a 4. kilometrem. Celková délka trati tak zůstane 10 km.

 

Prezence by probíhala u restaurace MONACO od 9,00 do 10,10 hodin, kdy by byla definitivně ukončena. Kdo by přišel později, nebyl by do závodu prezentován.

 

Startovné v hlavním závodě na 10 km je 30,- Kč, za běh na trati 3,6 km pak zaplatíte 20,- Kč. 

 

Naše závody probíhají podle Pravidel atletiky, což mimo jiné znamená:

® mít startovní číslo řádně připevněné na prsou (Pravidlo 143.7);

® zákaz používat různé přehrávače apod. se sluchátky v závodním prostoru (Pravidlo 144.3.b).


Termínovka KRBu
pro rok 2020 je zde.