38. roč. Velké ceny Monaka neděle 22. října 2017 v 10,30 hod. ; Restaurace MONACO

336. Malá cena Monaka neděle 26. listopadu 2017 v 10,30 hod. ; Restaurace MONACO

Termínovka KRBu pro rok 2017 je zde.

Již jsme pořádali:

Novoroční běh Josefa Poupěte v Chrudimi

38. ročník - neděle 1. ledna 2017

Při 38. ročníku Novoročního běhu závodníky přivítalo mrazivé počasí a kluzká namrzlá trať. Účast byla téměř rekordní, na start se postavilo jen o 5 běžců méně než v zatím „nejbohatším“ roce 2013. Díky náročným podmínkám všechny traťové rekordy opět odolaly, takže znovu nedošlo na přepisování rekordních tabulek. Přesto to bylo velmi zdařilé vykročení do nového roku. Po dlouhých osmi letech dokázal navázat na svá předchozí vítězství Miloš Kratochvíl, nejrychlejší žena v cíli Marta Fenclová pak na svůj další triumf na Novoročním běhu v Chrudimi (po hattricku v letech 2012-2014) čekala plné tři roky.

Kompletní výsledky jsou zde.

*   *   *

Prověrky KRBu 2016

Loňské prověrky se konaly v úterý 7. června znovu jako v několika posledních letech na umělohmotné dráze Stadiónu Emila Zátopka v Chrudimi. Počasí závodníkům přálo, nefoukalo a i teplota byla při večerním staru pro běh příjemná. Účastnilo se jich celkem 24 běžkyň a běžců, na hlavní 5 000 m dlouhé trati se utkalo 21 startujících, další pak běželi 3 000 m nebo 1 000m. Vítězem se stal po roce opět atlet z pardubického AC, tentokráte to byl ale Václav Rohlík, který doběhl ve výborném čase 17:23,3. Pozici nejrychlejšího KRBáka obhájil celkově čtvrtý Pavel Novák (19:05,7). Nejrychlejší ženou pak byla po roční odmlce KRBačka Jitka Kalná (22:10,7). Nejvýraznější progres výkonnosti pak potvrdili mladí Jelínkovci, kterým z kočárku „fandila“ jejich čerstvě narozená sestřička.

Kompletní výsledky Prověrek 2016 najdete zde.

Monacký Cross country maratón

10. ročník - 17. září 2016

Jubilejní desátý ročník zaznamenal počtem 57 startujících vyrovnaný účastnický rekord z předchozího 9. ročníku. Na hlavní – klasickou maratónskou trať – se přitom vydalo 24 běžců, což je vyrovnaný druhý nejvyšší počet a jen jeden nakonec nedokončil. Již podesáté startovali a jako jediní mají 100 % účast Jaromír Jelínek z domácího KRBu a Martin Hanousek z chotěbořského TURBA. Počasí opět závodníkům i pořadatelům přálo, podmínky byly téměř ideální a déšť, který tuto sobotu vydatně smáčel většinu republiky, dorazil až krátce před doběhem posledního závodníka. Na obou tratích zvítězili běžci, kteří si opakovanou monackou trať vyzkoušeli vůbec poprvé – vítězem maratónu se stal Tomáš Gromus z Rýmařova v čase 3:11:50, na druhém místě pak doběhl vítěz posledních tří ročníků Alexandr Borovec z Chocně (3:16:24) a třetí skončil Pavel Sedlák ze Slatiňan. Půlmaratón pak nejrychleji zdolali Zbyněk Jirků z Trutnova v čase 1:23:26 a Alena Bojanovská ze Žďáru nad Sázavou za 1:42:10.

Kompletní výsledková listina

Velká cena Monaka

37. ročník - neděle 23. října 2016

Na start 37. Velké ceny se v obou bězích postavilo celkem 228 běžkyň a běžců (137 + 95), jen o čtyři méně než při loňské rekordní účasti. A opět v hlavním 10 km závodě proběhl jako první běžec pardubické Hvězdy, po dvou letech si pro druhý primát doběhl olympionik-chodec Lukáš Gdulu v čase 35:04, před Janem Kopáčkem z OB Chrast a Michalem Vokolkem z AC Pardubice. na třetím místě skončil Pavel Hladík. Mezi ženami pak na šňůru svých prvenství přidala další „korálek“ Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové, která na desátém místě celkového pořadí dosáhla času 39:33. Na kratším 3,6 km dlouhém okruhu pak potvrdil roli favorita Tomáš Mocek z pardubického AC, mezi ženami pak první doběhla Tereza Puchnerová z Pardubic. Akce byla opět součástí prestižní Velké ceny východních Čech v bězích a znovu byla zařazena do projektu "ČUS - Sportuj s námi!".

Výsledková listina 37. VCM

Fotogalerie

Běh 2:08

33. ročník - sobota 5. listopadu 2016

Počasí ukázalo na začátek listopadu docela vlídnou tvář – pro závodníky bylo příjemných 8 – 9 oC, zpočátku dokonce panovalo bezvětří, později začalo foukat od jihovýchodu, ale většinou svítilo sluníčko a i trať byla suchá a kvalitně připravená, pro běh doslova ideální podmínky. Na start „dvouhodinovky“ se postavila desítka statečných včetně dvou žen, další pětice si pak vyzkoušela hodinovku. V úvodu nasadil nejrychlejší tempo Jarda Alexa, ale už v cíli osmého kola (každé měří 695 m) se v čele závodního pole objevil domácí Michal Honzíček a svoji pozici už až do konce neopustil. Navíc pravidelně držel své tempo těsně pod třemi minutami na okruh, takže nakonec jako jediný dokázal překonat magickou hranici třiceti kilometrů. Svým výkonem 30 192 m se tak zařadil na 13. místo historických tabulek na současné trati, na níž se běhá od roku 2001. Jarda Alexa nakonec podlehl skvěle a navíc i takticky běžícímu Petru Eliášovi, který dokázal stáhnout už více jak kilometrovou ztrátu na druhé místo a v závěrečné necelé půlhodině dokonce získal na Jardu 1,5 km náskoku. Výborný výkon předvedly obě startující ženy – při svém prvním startu v Rabštejnské Lhotě vybojovala prvenství celkově čtvrtá Markéta Hronová, která uběhla vynikajících 25 465 m (třetí nejlepší „ženský“ výkon). Druhá mezi ženami KRBačka Miluška Kührová pak dokázala zaběhnout v osobním rekordu 23 449 m.

Ve vložené hodinovce byl z pěti startujících KRBáků nejlepší Pavel Novák, i on si přitom vylepšil osobní rekord výkonem 14 048 m. Pozoruhodné je pak zlepšení osmileté Míši Jelínkové, která porazila i svoji maminku a jen těsně zůstala pod hranicí deseti kilometrů (uběhla 9 840 m).

Vyhlášení výsledků a příjemné zakončení celé akce pak proběhlo při tradičním posezení v hospodě U Drobílků v Rabštejnské Lhotě.

Oficiální výsledky běhu

Fotogalerie

*   *   *

Noční běh Aušperskem (derniéra)

32. ročník - čtvrtek 17. prosince 2015

I při 32. ročníku počasí rozhodně nepřipomínalo blížící se zimu. Bylo docela teplo, jen trochu více foukalo a závodníkům mohl vadit i trochu živější automobilový provoz. Na zaječickou trať poprvé zavítal špičkový běžec pardubické Hvězdy a reprezentant ČR Pavel Dymák, který hned svůj první start proměnil v přesvědčivé vítězství (i když v Lukavici mírně „zakufroval“ a trať si o pár stovek metrů prodloužil). Mezi trojicí žen na startu byla podle předpokladu nejrychlejší Kateřina Matrasová z OB Chrast, která doběhla ve velmi pěkném čase a navíc na celkovém šestém místě mezi 25 startujícími na hlavní trati. Tradiční klubová akce pak byla zakončena neméně tradičním posezením v místní hospodě u Sv. Jána.

Právě s léty narůstající provoz na silnicích (i na těch vedlejších v okolí Zaječic) a s tím i stále se zvětšující riziko pro závodníky i pořadatele nás vedl k rozhodnutí silniční běhy už dále nepořádat. 32. ročník Nočního běhu Aušperskem tak zůstal definitivně posledním a jeho stránky se nakonec uzavřely jen o půl roku dříve než jeho červnová letní varianta.

Oficiální výsledky posledního ročníku běhu

Blehův běh Aušperskem – 21. (poslední) ročník

Definitivně poslední ročník Blehova běhu Aušperskem uspořádal KRB ve čtvrtek 23. června 2016. Na klasickou trať podhůřím Železných hor přes Žumberk a Lukavici naposledy vyrazila dvacítka závodníků, dalších šest si pak proběhlo kratší 5,1 km dlouhý Bítovanský okruh. Bylo slunečno, ale panovalo značné dusno, takže dosažené časy zůstaly daleko za těmi nejlepšími z minulých let. V cíli byl nejrychleji tradiční účastník zaječických běhů Jiří Doucha z pardubické Hvězdy v čase 54:23, první ženou pak byla Michaela Plíšková z Nasavrk za 80:16.

Na tradici Blehova běhu navážeme od příštího roku na Malých cenách Monaka. Vzpomínkou na tohoto KRBáka bude vždy ta červnová.